WYSZUKIWARKA

Szukaj w:
programy edukacyjne

GŁÓWNE MENU

Wiadomości:

Informacje:

Programy edukacyjne

Plan lekcji:

Nasze galerie:

[ więcej... ]O stronie:


Webmaster

Statystyka serwisu

Administrowanie serwisem

Podziękowania dla firmy
PLOCMAN
za udostępnienie serwera

Program edukacyjny ZARZĄDZANIE FIRMĄ

Realizacja programu odbywa się w formie zajęć pozalekcyjnych. Program jest realizowany jako uzupełnienie i rozszerzenie przedmiotu Przedsiębiorczość w klasie III Liceum Technicznego.

Program umożliwia uczniom zdobycie wiedzy z zakresu mikroekonomii dotyczącej reguł działania firmy produkcyjnej oraz pomaga w określeniu wpływu praw ekonomicznych na efekty działania tych firm.

Programowi towarzyszy symulacja komputerowa MESE ( Management and Economic Simulaton Exercise ), która rozpowszechniona jest przez międzynarodową organizację edukacyjną Junior Achievement International. Jej członkiem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest koordynatorem programu.

 

Uczniowie zanim sami w dorosłym życiu poprowadzą swoje firmy, mogą zweryfikować swoją wiedzę ekonomiczną , korzystając z komputerowego ćwiczenia symulacyjnego. MESE to komputerowa symulacja procesów gospodarczych , w której uczniowie dzielą się na zespoły- firmy konkurujące ze sobą. Zarządzają firmą , podejmując decyzje gospodarcze.

Przed firmami stoi zadanie osiągnięcia lepszych wyników niż konkurencja w kategoriach zysku, sprzedaży i udziału w rynku. Gra jest anglojęzyczna, co daje uczniom dodatkową okazję poznania angielskiego słownictwa z zakresu terminologii ekonomicznej.

Cele kształcenia:

- znajomość podstawowych decyzji podejmowanych przez w przedsiębiorstwie i ich wpływ na kondycję ekonomiczną przedsiębiorstwa;

- poznanie podstawowych dokumentów finansowych w przedsiębiorstwie;

- umiejętność analizy sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa;

- umiejętność analizy i wyciągania wniosków z poszczególnych pozycji dokumentów finansowych;

- poznanie fachowego słownictwa w języku polskim i angielskim;

- umiejętność obsługi komputera;

- umiejętność pracy w zespole;

- przygotowania strategii rozgrywek, konsekwentnego jej realizowania oraz jej uzasadnienia.

 

Najlepsza drużyna uczestnicząca w szkolnych rozgrywkach została zgłoszona do Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą - MESE, w którego finale o miano najlepszego zarządu firmy w całym kraju będzie rywalizować osiem najlepszych drużyn, wyłonionych w trakcie eliminacji.

 

Realizator programu: mgr Danuta Adamska

na poczatek strony


Dodano przez: Webmaster Ostatnia modyfikacja: 2017.06.27 - 13:58

Copyright © GCE BŁ 2005. Ostatnia modyfikacja: 2022.10.05 - 14:03


[strona główna] | [programy edukacyjne] | [wiadomości szkolne] | [wiadomości sportowe] | [wiadomości samorządu] | [WDN] | [ODiDZ] | [CKP] | [internat] | [rekrutacja] | [egzaminy] | [komunikaty]