WYSZUKIWARKA

Szukaj w:
rekrutacja

GŁÓWNE MENU

Wiadomości:

Informacje:

Programy edukacyjne

Plan lekcji:

Nasze galerie:

[ więcej... ]O stronie:


Webmaster

Statystyka serwisu

Administrowanie serwisem

Podziękowania dla firmy
PLOCMAN
za udostępnienie serwera


Wydrukuj

[ Wykaz tematów działu ]

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 

Informator dla Gimnazjalistów na rok szkolny 2009/2010

Strona główna informatora

 

Zadaniem dwu lub trzyletniej zasadniczej szkoły zawodowej jest przygotowanie do podjęcia pracy w wybranym zawodzie. Kształcenie w zasadniczej szkole zawodowej podzielone jest na ogólne, kształcenie w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz kształcenie praktyczne. Na zakończenie nauki uczniowie zdają egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe uzyskując stosowny dyplom.

 

Na rok szkolny 2009/2010 proponujemy następujące zawody:

 

Mechanik pojazdów samochodowych.

Czas trwania nauki - 3 lata. W czasie nauki uczniowie nabywają umiejętności w zakresie obróbki ręcznej i mechanicznej metali, badań diagnostycznych, obsługi technicznej i napraw samochodów. Zajęcia praktyczne odbywają się w Warsztatach Szkolnych.

 

Elektryk.

Czas trwania nauki - 3 lata. W czasie nauki uczniowie nabywają umiejętności w zakresie montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych, tablic rozdzielczych, maszyn, urządzeń i sprzętu elektrycznego oraz montażu, naprawy i eksploatacji linii kablowych i napowietrznych. Zajęcia praktyczne odbywają się w Warsztatach Szkolnych.

 

Stolarz.

Czas trwania nauki - 3 lata. W czasie nauki uczniowie nabywają umiejętności w zakresie obróbki ręcznej i mechanicznej drewna i materiałów drewnopochodnych oraz montażu wyrobów. Zajęcia praktyczne odbywają się w Warsztatach Szkolnych.

 

Monter instalacji sanitarnych

Czas trwania nauki - 3 lata. W czasie nauki uczniowie nabywają umiejętności wykonywania prac montażowych instalacji sanitarnych (wodociągowych, ciepłej wody użytkowej, kanalizacyjnych, grzewczych, wentylacji i klimatyzacji) oraz prac remontowo – montażowych. Zajęcia praktyczne odbywają się w Warsztatach Szkolnych.

 

Kucharz małej gastronomii

Czas trwania nauki - 2 lata. W czasie trwania nauki uczniowie nabywają umiejętności w zakresie produkcji potraw, obsługi konsumenta oraz organizacji zakładów gastronomicznych. Uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w wybranych przez siebie placówkach gastronomicznych.

Sprzedawca. Czas trwania nauki - 2 lata. W czasie trwania nauki uczniowie nabywają umiejętności w zakresie organizacji i techniki sprzedaży oraz obsługi klienta. Uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w wybranych przez siebie sklepach i hurtowniach..

 

Technolog robót wykończeniowych w budownictwie

Czas trwania nauki - 3 lata. W czasie nauki uczniowie nabywają umiejętności w zakresie prostych robót murarskich, robót tynkarskich i okładzinowych, robót malarskich i tapeciarskich, robót stolarskich, robót szklarskich i robót podłogowych. Zajęcia praktyczne odbywają się w Warsztatach Szkolnych.

 

Oddział wielozawodowy

Czas trwania nauki - 3 lata. Uczniowie wybierają zawód (np. fotograf, złotnik-jubiler, fryzjer, cukiernik, piekarz, rzeźnik-wędliniarz lub inne) oraz odbywają zajęcia praktyczne w wybranych przez siebie zakładach, firmach, warsztatach rzemieślniczych.

 

 

Na początek strony


Dodano przez: B.Ł. Ostatnia modyfikacja: 2009-03-20 20:30:03

Copyright © GCE BŁ 2005. Ostatnia modyfikacja: 2021.01.21 - 16:33


[strona główna] | [programy edukacyjne] | [wiadomości szkolne] | [wiadomości sportowe] | [wiadomości samorządu] | [WDN] | [ODiDZ] | [CKP] | [internat] | [rekrutacja] | [egzaminy] | [komunikaty]