WYSZUKIWARKA

Szukaj w:
wiadomości szkolne

Zobacz również:

[więcej...]

GŁÓWNE MENU

Wiadomości:

Informacje:

Programy edukacyjne

Plan lekcji:

Nasze galerie:

[ więcej... ]O stronie:


Webmaster

Statystyka serwisu

Administrowanie serwisem

Podziękowania dla firmy
PLOCMAN
za udostępnienie serwera


Wydrukuj

[ Wykaz tematów działu ]

Uczniowie GCE w pilotażowym programie praktycznej nauki zawodu organizowanej w ramach AKADEMII DACHÓW PŁASKICH

 

W poniedziałek 27 listopada i w środę 29 listopada 2017 w godz. 8.00 – 15.30 uczniowie z branży budowlanej z Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia wzięli udział w prezentacji systemów izolacyjnych stosowanych w budynkach w ramach Akademii Budowy Dachów. Szkolenie składało się z 2 części : teoretycznej polegającej na omówieniu systemu materiałów i technologii montażu i praktycznej, którą prowadził mgr inż. Roman Kwiatkowski i części praktycznej , w której uczniowie samodzielnie wykonując polecenia 2 instruktorów wykonywali poszczególne elementy systemu izolacji.

W ciągu dwóch dni przeszkolono 56 uczniów: 32 z Technikum Budowlanego i 24 uczniów Branżowej Szkoły I stopnia Akademia Dachów Płaskich realizuje pilotażowy program zajęć  przeznaczony dla uczniów szkół branżowych o profilu monter izolacji budowlanych oraz techników o profilu budowlanym. Celem prowadzonych zajęć jest przekazanie uczniom szkół budowlanych praktycznej wiedzy o współczesnych materiałach do izolacji dachów płaskich, balkonów,  tarasów i podziemnych części budynków oraz  praktycznych umiejętności stosowania technologii uczestniczących w tym programie producentów. Do realizacji zajęć praktycznych Akademia Dachów Płaskich  przygotowała mobilne stanowiska szkoleniowe w postaci stołów z modelami detali oraz model dachu płaskiego, które są przywożone do placówek oświatowych .

Akademia Dachów Płaskich powstała w 2012 roku  w wyniku połączenia wiedzy i umiejętności biura projektowego ADACH i firm wykonawczych, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży izolacji wodochronnych i termicznych budynków oraz pasję do wykonywanego zawodu. Firma chce swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami upiększać otoczenie, o czym przekonali się nasi uczniowie w części praktycznej ucząc się montażu elementów dachu pod czujnym okiem instruktorów . Uczniowie GCE mieli okazję poznać nie tylko proekologiczne rozwiązania stosowane w budowie dachów, ale także nowoczesne urządzenia i sposoby ich zastosowania , otrzymali certyfikaty poświadczające uczestnictwo , katalogi i liczne , techniczne upominki.

Anna Majchrzak/ Krystyna Biernacka/ Marek Koperski

 

 

 

Wiecej zobacz w galerii

Na początek strony


Dodano przez: B.Ł. Ostatnia modyfikacja: 2017-12-11 18:28:06

Copyright © GCE BŁ 2005. Ostatnia modyfikacja: 2018.03.15 - 19:40


[strona główna] | [programy edukacyjne] | [wiadomości szkolne] | [wiadomości sportowe] | [wiadomości samorządu] | [WDN] | [ODiDZ] | [CKP] | [internat] | [rekrutacja] | [egzaminy] | [komunikaty]