WYSZUKIWARKA

Szukaj w:
wiadomości szkolne

Zobacz również:

[więcej...]

GŁÓWNE MENU

Wiadomości:

Informacje:

Programy edukacyjne

Plan lekcji:

Nasze galerie:

[ więcej... ]O stronie:


Webmaster

Statystyka serwisu

Administrowanie serwisem

Podziękowania dla firmy
PLOCMAN
za udostępnienie serwera


Wydrukuj

[ Wykaz tematów działu ]

Powiatowa Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w GCE

 

W dniu 2 września 2019 r w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyła się Powiatowa Inauguracja roku szkolnego 2019/2020, na którą przybyli goście ze Starostwa Powiatowego, przedstawiciele Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Warszawie i były dyrektor szkoły , a obecnie przewodniczący Rady Miasta - pan Andrzej Reder.

Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski oraz Wicestarosta Maria Wróblewska złożyli życzenia na nowy rok szkolny wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Uroczystość była również okazją do podsumowania Pilotażowego Projektu, realizowanego przez Powiat Gostyniński w ramach którego uczniowie uzyskiwali prawo jazdy kategorii C, C + E oraz kwalifikację wstępną. Przedstawiciele powiatu wręczyli „ciężarówki” dla trzech uczniów, którzy jako pierwsi zdobyli pełen komplet uprawnień kierowcy zawodowego. Uczniowie są absolwentami Branżowej Szkoły I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kierowca – mechanik i jako pierwsi zdobyli status kierowcy zawodowego oraz zdali kwalifikację A.69 w OKE w Warszawie.

Uroczystość była dedykowana uczniom klas pierwszych Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia .po szkole podstawowej i po gimnazjum, przedstawiciele debiutantów złożyli ślubowanie na sztandar, wysłuchali i obejrzeli część artystyczną upamiętniająca 80-tą rocznice wybuchu II wojny światowej, a kandydaci z dwóch klas na kierowcę – mechanika odbyli pierwsze spotkanie branżowe z przedstawicielami Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Warszawie, które jest największym stowarzyszeniem w branży transportu  drogowego, istniejącym od 1957 roku. Skupia około 4 500 przewoźników - zarejestrowanych podmiotów gospodarczych, zajmujących się międzynarodowym transportem drogowym. Do przewoźników zrzeszonych w ZMPD należy większość spośród niemal 200 000 pojazdów, które obecnie tworzą polską flotę przewozów międzynarodowych. Po spotkaniu branżowym uczniowie z klas kierowca mechanik otrzymali atrakcyjne upominki.

Dyrekcja GCE składa podziękowania dla pani profesor Anny Kosada i uczniów z Samorządu Szkolnego za przygotowanie uroczystości, a pani Magdalenie Skowrońskiej i panu Sebastianowi Jarosowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Na początek strony


Dodano przez: B.Ł. Ostatnia modyfikacja: 2019-09-10 08:02:01

Copyright © GCE BŁ 2005. Ostatnia modyfikacja: 2020.07.11 - 18:40


[strona główna] | [programy edukacyjne] | [wiadomości szkolne] | [wiadomości sportowe] | [wiadomości samorządu] | [WDN] | [ODiDZ] | [CKP] | [internat] | [rekrutacja] | [egzaminy] | [komunikaty]