WYSZUKIWARKA

Szukaj w:
wiadomości szkolne

Zobacz również:

[więcej...]

GŁÓWNE MENU

Wiadomości:

Informacje:

Programy edukacyjne

Plan lekcji:

Nasze galerie:

[ więcej... ]O stronie:


Webmaster

Statystyka serwisu

Administrowanie serwisem

Podziękowania dla firmy
PLOCMAN
za udostępnienie serwera


Wydrukuj

[ Wykaz tematów działu ]

Wspomnienie o Panu Julianie Przybylskim – dyrektorze Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Polnej 39

 

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się płaci”

Wisława Szymborska

 

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 10 stycznia 2021 roku odszedł od nas Pan Julian Bogusław Przybylski wieloletni zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Płocku i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyninie, człowiek zasłużony dla płockiej i gostynińskiej oświaty.

Pan Julian Przybylski urodził się 18 kwietnia 1941 roku w Woli Soleckiej w województwie radomskim.

W 1970 roku ukończył Politechnikę Łódzką uzyskując tytuł inżyniera mechanika, w 1977 roku ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy uzyskując tytuł magistra techniki, a w 1987 roku dwusemestralne studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej w zakresie aktualizacji wiedzy dla nauczycieli przedmiotów mechanicznych.

Swoje życie zawodowe związał z oświatą, od 1 października 1958 roku pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej w Samsonowie w powiecie kieleckim, w latach 1964-1970 jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Następnie w latach 1970-1988 pracował w Zespole Szkól Zawodowych nr 3 w Płocku – obecnie Zespół Szkół Technicznych zwany „Siedemdziesiątką”, gdzie w okresie od 1 września 1971 roku do 31 stycznia 1988 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora szkoły ds. pedagogicznych.

Od 1988 roku w życiu pana Juliana Przybylskiego rozpoczął się „etap gostyniński”, wówczas Kurator Oświaty i Wychowania powierzyło mu funkcję dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyninie przy ul. Polnej 39, którą sprawował do 31 sierpnia 1997 roku, a następnie do 2001 roku pracował jako nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych branży mechanicznej.

W trakcie pracy w Płockiej „Siedemdziesiątce” i Zespole Szkół w Gostyninie wicedyrektor i dyrektor pan Julian Przybylski wykazywał się dużą aktywnością zaangażowaniem w pracy dydaktyczno – wychowawczej i nadzorze pedagogicznym, inspirował i tworzył wiele programów do przedmiotów zawodowych. Twórczo uczestniczył w unowocześnianiu bazy dydaktycznej szkół.

Za swoją pracę otrzymał nagrody i wyróżnienia - Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania II stopnia w 1970 roku, Nagrody Kuratora Oświaty i Wychowania w 1988, 1989 i 1991 roku, Złoty Krzyż Zasługi w 1984 roku i Medal Komisji Edukacji Narodowej w 1985 roku. Otrzymywał także wyrazy wdzięczności i sympatii ze strony uczniów, którzy cenili w Nim skromność, łagodność, wyrozumiałość i serdeczność.

Pan Julian Przybylski był człowiekiem odpowiedzialnym, sumiennym, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem wykonującym swoje obowiązki. Posiadał umiejętność nawiązywania dobrego, otwartego kontaktu z kadrą pedagogiczną i młodymi ludźmi.

Społeczność Szkolna Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego

 

Na początek strony


Dodano przez: B.Ł. Ostatnia modyfikacja: 2021-01-21 16:33:42

Copyright © GCE BŁ 2005. Ostatnia modyfikacja: 2021.05.28 - 16:07


[strona główna] | [programy edukacyjne] | [wiadomości szkolne] | [wiadomości sportowe] | [wiadomości samorządu] | [WDN] | [ODiDZ] | [CKP] | [internat] | [rekrutacja] | [egzaminy] | [komunikaty]