WYSZUKIWARKA

Szukaj w:
wiadomości szkolne

Zobacz również:

[więcej...]

GŁÓWNE MENU

Wiadomości:

Informacje:

Programy edukacyjne

Plan lekcji:

Nasze galerie:

[ więcej... ]O stronie:


Webmaster

Statystyka serwisu

Administrowanie serwisem

Podziękowania dla firmy
PLOCMAN
za udostępnienie serwera


Wydrukuj

[ Wykaz tematów działu ]

Dzień Edukacji Narodowej w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym

 

Inwestowanie w wiedzę , zawsze przynosi ogromne zyski

Benjamin Franklin

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W artykule 74 ustawy Karta nauczyciela zapisano:

"W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych".

W związku z tak ważnym wydarzeniem dla całej oświaty w Polsce w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym w dniu 13 października 2021 r odbyły się tradycyjne obchody tego święta, na które zaproszono Starostę Gostynińskiego – Pana Arkadiusza Boruszewskiego, Skarbnika Powiatu- Panią Elżbietę Kijek, Proboszcza Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego- Księdza Dziekana Andrzeja Rutkowskiego, byłego dyrektora szkoły i Przewodniczącego Rady Miejskiej- Pana Andrzeja Redera, Radę Pedagogiczną i pracowników administracji i obsługi. Dyrektor szkoły-pan Wojciech Kiełbasa po powitaniu wszystkich Gości i złożeniu życzeń wręczył kilku nauczycielom symboliczne Nagrody Dyrektora Szkoły.

Młodzież ze wszystkich kierunków w Technikum przygotowała montaż słowno- muzyczny pod hasłem: Kawiarenki w kawiarenkach , w czasie którego wykonano piosenki Ireny Jarockiej, Zbigniewa Wodeckiego, Czesława Niemena, Krzysztofa Krawczyka z towarzyszeniem takich instrumentów jak trąbka, flet, gitara. Odbiór programu- mającego konwencje koncertu życzeń - uatrakcyjniała scenografia studia radiowego i atmosfera kawiarenek utrzymanych w stylu vintage

Szczególnie sprzyjającą szkole wiadomością podzielił się Starosta Gostyniński- pan Arkadiusz Boruszewski , Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał Powiatowi Gostynińskiemu 4 miliony złotych dofinansowania na realizację inwestycji pn. Utworzenie ponadlokalnego Centrum Kształcenia Zawodowego w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym poprzez adaptację i wyposażenie stacji diagnostyki pojazdów, budowę placu manewrowego oraz adaptację drugiego budynku internackiego na centrum szkoleniowe dla branży motoryzacyjnej.

Rada Pedagogiczna złożyła na ręce Pana Starosty i Pani Skarbnik serdeczne podziękowania za dostrzeganie i uhonorowanie trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczycieli i za; Inwestowanie w wiedzę , które zawsze przynosi ogromne zyski , a zwłaszcza w szkolnictwo zawodowe .

 

 

 

 

Wiecej zobacz w galerii

Na początek strony


Dodano przez: B.Ł. Ostatnia modyfikacja: 2021-10-19 19:47:23

Copyright © GCE BŁ 2005. Ostatnia modyfikacja: 2022.05.09 - 09:12


[strona główna] | [programy edukacyjne] | [wiadomości szkolne] | [wiadomości sportowe] | [wiadomości samorządu] | [WDN] | [ODiDZ] | [CKP] | [internat] | [rekrutacja] | [egzaminy] | [komunikaty]