XXXVI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 4 marca 2023 roku w siedzibie Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie odbyły się zawody okręgowe XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

W zawodach brało udział ok 90 uczniów z województwa mazowieckiego, kształcących się w zawodzie technik budownictwa. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Kinga Zembowicz i Anna Markowska.

Zadanie było dwuetapowe. W pierwszej części uczestnicy zmierzyli się z ośmioma pytaniami otwartymi (punktowanymi od 1-10 punktów) z zakresu matematyki i konstrukcji. Po przerwie obiadowej przystąpili do pisania drugiej części na takich samych warunkach. Tym razem zadania obejmowały wiadomości z zakresu budownictwa, urbanistyki, fizyki budowli oraz technologii. Razem można było uzyskać 80 punktów. Po zakończeniu arkusze zostały przekazane w bezpiecznej kopercie do oceny Komisji Konkursowej.

Wyniki poznamy za niespełna dwa tygodnie. Zwycięzcy etapów okręgowych reprezentować będą poszczególne okręgi na Finale Centralnym Olimpiady, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2023 r.

Uczestniczkom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.