WYNIKI EGZAMINU ZAWODOWEGO – GCE zdawalność 100% - warto się z NAMI „ZADAWAĆ” !!! Wyróżniony

Zdawalność 100%  z egzaminów zawodowych w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym w sesji styczeń 2023 roku.

W dniu  31 marca 2023 roku Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie  udostępniła  szkołom wyniki z egzaminów zawodowych przeprowadzanych w sesji styczeń 2023 roku,
5 kwietnia zaś przekazała   certyfikaty  potwierdzające zdanie  egzaminów zawodowych .

Dla młodzieży   z czteroletniego Technikum   w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym był to drugi egzamin zawodowy zakończony sukcesem, gdyż 100% zdających odniosła znaczący sukces na tym egzaminie, uzyskując jednocześnie szansę na dyplom zawodowy, który OKE wystawi po ukończeniu Technikum, czyli po  28 kwietnia 2023 roku.

100 % - procentowa, wysoka zdawalność  we wszystkich  zawodach  potwierdza, że uczniowie cztery lata temu dokonali  słusznego wyboru, a nauczyciele merytorycznym przygotowaniem ich w tym sukcesie znacząco wspomogli.

I  tak uczniowie w zawodach :

• technik budownictwa egzamin z kwalifikacji BUD.14 - organizowanie i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów zdali w 100 % , w tym 4 uczniów uzyskało 100% w części praktycznej.

• technik pojazdów samochodowych egzamin z kwalifikacji MOT. 06 -organizowanie i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych zdali w 100 %, w tym 2 uczniów uzyskało 100% w części praktycznej, pozostali uzyskali średnią 90%.

• technik żywienia i usług gastronomicznych egzamin z kwalifikacji HGT.12 - organizacja żywienia i usług gastronomicznych- - także zdali w 100%, najwyższy wynik zaś to  98 % .

Gratuluję Uczniom Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego wysokich osiągnięć na egzaminach zawodowych, życzę pomyślności na egzaminie maturalnym.

Dziękuję Nauczycielom GCE za wytężoną pracę, za przekazaną Wielką Wiedzę. Myślę, że Państwa trud i zaangażowanie właśnie teraz przyniosły zamierzone efekty.

Warto przypomnieć, że Gostynińskie Centrum Edukacyjne  od 2011 roku jest ośrodkiem egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Egzaminy zawodowe zdają u nas uczniowie m. in. z Płocka, Gąbina, Warszawy.

Na czerwiec 2023 roku, niezwykle pracowity miesiąc w szkołach zawodowych - w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym zaplanowano około 200 egzaminów dla naszej młodzieży w części pisemnej, odbywającej się w formie elektronicznej i w części praktycznej w modelu: dokumentacja  i wykonanie.

W porozumieniu z OKE i Organem Prowadzącym  umożliwiono także zdawanie egzaminów praktycznych w modelu wykonanie uczniom ze szkół z Mazowsza- między innymi z  Gąbina, Warki.

Egzaminy zawodowe muszą być oceniane przez egzaminatorów zewnętrznych OKE, dlatego nawiązano współpracę ze szkołami w Radomiu, Warszawie i  Płocku, a naszych egzaminatorów oddelegowano do pracy w szkołach na Mazowszu.

Warto dodać, że Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie przeprowadzi także w naszej szkole testz kwalifikacji wstępnej dla  uczniów w zawodzie kierowca mechanik.

Wojciech Kiełbasa

Dyrektor Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego