Rejonowe Eliminacje do Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym

W dniu 27 kwietnia 2023 r w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyły się eliminacje Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym brała udział młodzież szkół ponadpodstawowych z Gostynina i Płocka.

Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkół ponadpodstawowych w szczególności poprzez: popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; propagowanie kulturalnego oraz bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego; propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych; inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Turniej ma charakter wieloetapowy i może być organizowany na etapach: szkolnym, międzyszkolnym, miejskim, gminnym, powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Etap szkolny, rejonowy, wojewódzki i ogólnopolski są etapami obowiązkowymi.

Pierwsze miejsce oraz możliwość uczestnictwa w konkursie na etapie wojewódzkim uzyskali uczniowie ze Zespołu Szkół Zawodowych im . Marii Skłodowskiej- Curie w Płocku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego Wojciech Kiełbasa