W dniu 14.04.2023r. uczniowie z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z p. Agnieszką Mularczyk, wybrali się na wycieczkę przedmiotową do Kutna do Hotelu Rondo. Celem wycieczki było zapoznanie się z pomieszczeniami restauracyjnymi, zapleczem gastronomicznym, wyposażeniem tych pomieszczeń oraz metodami i technikami obsługi gościa. Uczniowie pod okiem p. Julii nauczyli się też przygotowywać napoje kawowe z wykorzystaniem profesjonalnego ekspresu ciśnieniowego. Na koniec wszyscy zamówili potrawy w ramach serwisu a la carte i zostali obsłużeni przez zawodowego kelnera. Pobyt w Hotelu Rondo był miłym powiązaniem teorii z praktyką i pozwolił lepiej zapamiętać omawiane na lekcjach kwestie. 

W dniu 4 marca 2023 roku w siedzibie Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie odbyły się zawody okręgowe XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

W zawodach brało udział ok 90 uczniów z województwa mazowieckiego, kształcących się w zawodzie technik budownictwa. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Kinga Zembowicz i Anna Markowska.

Zadanie było dwuetapowe. W pierwszej części uczestnicy zmierzyli się z ośmioma pytaniami otwartymi (punktowanymi od 1-10 punktów) z zakresu matematyki i konstrukcji. Po przerwie obiadowej przystąpili do pisania drugiej części na takich samych warunkach. Tym razem zadania obejmowały wiadomości z zakresu budownictwa, urbanistyki, fizyki budowli oraz technologii. Razem można było uzyskać 80 punktów. Po zakończeniu arkusze zostały przekazane w bezpiecznej kopercie do oceny Komisji Konkursowej.

Wyniki poznamy za niespełna dwa tygodnie. Zwycięzcy etapów okręgowych reprezentować będą poszczególne okręgi na Finale Centralnym Olimpiady, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2023 r.

Uczestniczkom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Prośba o pomoc!!!
Drodzy rodzice, kochani uczniowie… znając Wasze dobre serca, zwracam się do Was z apelem o pomoc dla naszej absolwentki, Marty Tomczyk. Była pilną uczennicą. Dwa razy otrzymała nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Zdobyła tytuł magistra, jest pielęgniarką i matką dwóch synów. Ma zaledwie 29 lat. Chętnie pomaga innym, dlatego teraz to my pomóżmy jej. Liczy się każda złotówka.

https://www.siepomaga.pl/marta-tomczyk

REGULAMIN INTERNATU POBIERZ

Nauczyciel Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego najlepszy w powiecie gostynińskim w Plebiscycie Edukacyjnym : POLSKA w kategorii: szkoły ponadpodstawowe

Pani Monika Laskowska – mgr matematyki, nauczycielka w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym od 1997 roku- zajęła I miejsce w powiecie gostynińskim w kategorii : Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej- Nauczyciel na Medal 2022 i 14 miejsce w województwie mazowieckim w Plebiscycie Edukacyjnym : POLSKA

Celem Plebiscytu Edukacyjnego: Polska do Nagrody było wyłonienie nauczycieli charyzmatycznych i kreatywnych, takich , którzy nie tylko przekazują wiedzę , ale także potrafią nawiązać dobre relacje z uczniem, cieszących się autorytetem i sympatią rodziców. Plebiscyt wskazał na Nauczycieli z pasją, wyróżniających się serdecznością i życzliwością dla ucznia , dziennikarskim zadaniem twórców plebiscytu zaś jest pokazanie wyjątkowej roli nauczyciela w lokalnej społeczności.

Już sama nominacja nauczyciela, dyrektora czy placówki edukacyjnej do nagrody w plebiscycie jest wyróżnieniem i powodem do dumy.

W tym plebiscycie nie chodzi tylko o nagrody, o zwycięstwo i związane z nim tytuły - wyjaśnia Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu. - Ta akcja jest płaszczyzną dla relacji między pracownikami oświaty i osobami, które z niej korzystają. Nominacje zgłaszane przez naszych Czytelników są pełne wdzięczności i sympatii dla nauczycieli. Ogrom pozytywnych emocji widać w mediach społecznościowych, gdzie plebiscyt żyje własnym życiem. Naszym dziennikarskim zadaniem jest pokazanie tej wyjątkowej roli pracowników oświaty w lokalnej społeczności

Dyrekcja, koleżanki i koledzy z Rady Pedagogicznej i Samorząd Uczniowski Gostynińskiego Centrum składają Pani Monice serdeczne gratulacje i życzenia dalszych osiągnięć edukacyjnych.

Wicedyrektor Anna Majchrzak

II miejsce dla Zuzi Szczygielskiej !!
Dziś, 3 lutego, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Literackiego „Wspomnienia Świąt Bożego Narodzenia w poezji”. Konkurs zorganizowany był przez Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie. Uczennica klasy II tż/th - Zuzanna Szczygielska - zajęła II miejsce (opiekun: Monika Świderek). Serdecznie gratulujemy.

"Wystarczy, że wypijemy jedną filiżankę dziennie herbaty by umarł z głodu jeden farmaceuta.."
Herbata jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie, a mimo to wiele osób nie zdaje sobie sprawy jakie walory posiada oraz jak właściwie z nią postępować.
3 lutego 2023r w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyła się lekcja otwarta przeprowadzona metodą projektu połączona z degustacją. Celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie się z różnymi gatunkami herbat, prawidłowymi sposobami parzenia oraz z wybranymi metodami podawania.
Uczniowie klasy IV Technikum Zawodowego - technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem p. Agnieszki Mularczyk w ciekawy sposób przedstawili zaproszonym gościom następujące herbaty: białą, zieloną, oolong, czarną, czerwoną i yerba matę oraz sposób podania po: rosyjsku, turecku, wiedeńsku i angielsku.
Taki sposób poprowadzonych zajęć spotkał się z zainteresowaniem i aprobatą.
Pozostaje mieć nadzieję, że przyswojona wiedza będzie procentować podczas egzaminu zawodowego, a także w codziennym życiu.

Rozstrzygnięcie Konkursu Literacko - Poetyckiego z okazji 200 rocznicy wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

2 miejsce exequo Agata Oniśk kl. 1tż/th, Zuzanna Szczygielska kl. 2tż/th

3 miejsce Agata Nowak kl. 2tż/th

Wyróżnienie Kacper Stasiak 1 tb/tps.

XXVII Biesiada Literacka organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w III Liceum w Płocku. Nasze uczennice Agata Oniśk z kl. I TŻ i Zuzanna Szczygielska z kl. IITŻ zaprezentowały własną twórczość poetycką.

Strona 1 z 2